Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
2020
Bayview One-Design Regatta

1, 2, 3

Tom Klaban
2020
Finnish National Championship

1, 2, 4, 6, 7

John Winquist
2020
Verve Cup

First Place

Ryan Lashaway
2020
Verve Cup

1, 3, 4, 5

John Heaton
2020
17th District Championship

1, 3, 4, 8, 9

Christian Nehammer & Hans Spitzauer
2020
5th District Championship

First Place

Eric Doyle & Brian Janney
2020
Country Cup

First Place

Santiago Sesto-Cosby
2020
Polish Nationals

1, 2, 3, 4, 5

Michał Korneszczuk
2020
RSYC Charity Cup

1, 2, 3

Paul Ward
2020
RSYC Charity Cup – IRC 1

1, 2, 3*

Tony and Sally Mack
2020
RSYC Charity Cup – IRC 2

First Place

Simon Perry
2020
RSYC Charity Cup – IRC 3

1, 3

2020
RSYC Charity Cup

1, 2, 3

Michael Wallis
2020
RSYC Charity Cup

1, 2, 3

Azat Ulutas
2020
RSYC Charity Cup

1, 2, 3

Shaun Frohlich
2020
Punktemeisterschaft

1, 3, 4, 5, 7, 8, 9

Christoph Burger
2020
Act 4 – Pittwater Regatta

1, 2

Steven Proud
2020
GYA Jr. Lipton Challenge

1, 3, 4, 6, 10

Southern Yacht Club Junior Team
2020
Ora Cup Regatta

First Place

Santiago Sesto-Cosby
2020
Newport Regatta

1, 3, 4

Steve Benjamin
2020
Central NY District Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Jed Dodge
2020
Michigan District Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Robbie Robinson
2020
Indiana District Championship

First Place

Pete McGinity
2020
Championship of Catalonia

1, 3, 5

Pol Mateu
2020
Italian Championships – Corinthian

First Place

Tonu Toniste
2020
Italian Championships

First Place

Andrea Racchelli
2020
Lotos Nord Cup

1, 2, 3, 4, 5, 6

Michal Korneszczuk
2020
James Island Regatta, Charleston

1, 2, 3, 4, 5, 6

Lenny Krawcheck
2020
Swan Tuscany Challenge

1, 2, 3, 4, 5*, 6, 7, 8, 9, 10

2020
Rodeo Regatta

1, 2, 3, 4, 5

Robby Brown
2020
Slovenian Open Championship

1, 2, 4, 9, 10

Tit Plevnik
2020
Sopot Catamaran Cup

Second Place

2020
New Zealand Nationals

1, 2, 4, 7

Graeme Sutherland
2020
Spinnaker Open

First Place

Roger Bennett
2020
JJ Giltinan Championship

1, 2, 3

David McDiarmid, Matt Steven & Brad Collins
2020
Winter Championship

1, 2, 4, 5, 6, 7

Tom Gillard
2020
New Zealand National Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Mason Mulcahy & Andre Van Dam
2020
Western Australia State Championship

1*, 2, 3, 5, 7

Willy Packer
2020
Australian Championship

First Place

Robin Deussen
2020
Victorian State Titles

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Iain Murray
2020
Bacardi Invitational

2, 3, 4, 5*, 6, 7, 8, 9, 10

2020
Bacardi Invitational

1, 3*, 4*, 5

Paul Ward
2020
Bacardi Invitational

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Will Graves
2020
Bacardi Invitational

1*, 3, 4, 5

Bill Wiggins
2020
Burton Sprint Regatta

First Place

Tom Gillard & Geoff Edwards
2020
New South Wales State Championships

First Place

John Winning Junior
2020
Australian Championships

First Place

Jack McCartney
2020
Doc Fellow Regatta

1, 3

Chad Atkins
Midwinters

First Place

Ethan Bixby & Christopher Brady
2020
The Nations League

1*, 2, 3, 4, 5, 6*, 7, 8, 9, 10, 11, 12*, 13, 14, 15

  • #GoBeyond