Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
2021
UK Coastal Championship

First Place

Jasper Barnham
2021
Kékszalag

1, 3, 4, 5, 7

Vándor Róbert
2021
Cup International Ete – France

1, 2

Alexandre Mostini
2021
Irish National Championship

First Place

Barry McCartin & Conor Kinella
2021
125th InterLake Regatta

1, 2

Sam Rogers
2021
Shoreham Silver Tiller

1, 3, 4, 5

Tom Gillard & Rachael Gray
2021
150th Sprint Race

First Place

Ben Palmer, Janes Bunny Warren & Ante Razmilovic
2021
French Championship – Boys

1, 3, 7, 9, 10

Anatole Thomas
2021
Silver Tiller

1, 2

Ian Dobson & Charlotte Fields
2021
UK National Championship

First Place

Tom Gillard & Geoff Edwards
2021
French National Championship

1, 2, 3*, 6

Gildas Gallic
2021
Great Lakes Championship

1, 2, 3, 4, 5*, 7, 8, 9, 10*

Paul Abdullah
2021
North Americans – Challengers

1, 3, 4, 6, 7, 10*, 12, 13, 14, 15

Phil Scheetz
2021
North Americans

2, 3, 4, 5, 6, 7*, 8*, 9*, 10, 11, 12, 13

2021
Silver Cup

First Place

Domonkos Németh
2021
Italian Act 2 – Garmin Cup

1, 2*, 3, 5*, 6, 7, 8, 9, 10

Alessandro Zampori
2021
Salcombe Week

First Place

Tom Gillard & Aaron Holman
2021
Cowes Classic Week

1*, 2

Simon Barter
2021
Cowes Classic Week

1, 2, 3

Robert Mulcahy
2021
Cowes Classic Week

First Place

Fraser Graham
2021
Cowes Classic Week

1, 2, 3, 4

Stuart Watson
2021
French Nationals

1, 2*, 5, 6

Laurent Hay
2021
French Nationals

1, 2, 3, 5, 6, 7, 9

Jean-Yves Martin
2021
Eastern Traveller Series (UK)

1, 2

Ben Falat
2021
Southern Area Championship (UK)

1, 2

Jasper Barnham
2021
Inland Championship (UK)

First Place

Tom Gillard & Rachel Rhodes
2021
Silver Scorpion Trophy (Round 2)

First Place

Tom Gillard & Rachel Rhodes
2021
Vintage Championship (UK)

First Place

Chris Brown
2021
Scottish Championship

First Place

Stewart Murdock & Ken Brown
2021
Australian Championship – Act 3

1, 3, 4, 5, 7

Marcus Blackmore
2021
Australian Championship – Act 2

1, 2, 3, 4, 5

Indy Beck
2021
Italian Open

1, 2, 3

Iain Jensen
2021
J-Cup

1, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10

Paul Ward
2021
Južnodalmatinska Regata

First Place

Robert Sandalić
2021
US Nationals

Second Place

2021
Nationals

First Place

Cam McNeil
2021
US Nationals

1, 3, 4, 6, 10

Steve Benjamin
2021
US Nationals

1, 2

Keith Whittemore
2021
Austrian Championship

1, 2*, 3, 6, 9, 10

Hans Spitzauer
2021
Silver Tiller Open – Grafham (UK)

First Place

Tom Gillard & Rachel Rhodes
2021
Silver Tiller Open – Brightlingsea (UK)

First Place

Chris Gould & Caroline Croft
2021
Royal Southern Sprint Series

1, 2, 3, 5, 6, 8, 10

Paul Ward
2021
Australian Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Peter Merrington
2021
Campeonato de Cataluña

First Place

Jorge Martinez Doreste
2021
Trofeo Conde de Godó

1, 2, 4, 5, 6, 7

Luis Martínez Doreste
2021
Colonial Cup

1, 2*

Raul Diaz & Jose Arturo Diaz
2021
UK Nationals

First Place

Chris White & Nicola White
2021
Austrian Championship

First Place

Martin Lehner
2021
Whitstable Silver Tiller Open Championship

1, 5

Chris Gould & Caroline Croft
2021
Southern Area Championship (UK)

1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10

James Howells, Ruairidh Scott & Jamie Lea
  • #GoBeyond