Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
2021
Walker Cup

1, 2, 3

Eric Doyle & Payson Infelise
2021
Carnival Race – Womens

1, 3, 4, 8, 9, 10

Hannah Lanzinger & Franziska Steinlein
2021
Carnival Race – Mens

1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Pablo Ruiz Ponce & Javier Mestre
2021
Milson Silver Goblets

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Colin Beashel
2021
New South Wales Championships

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Mark Roberts
2021
Sarasota Winter Series #2

1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9

Doug Clark
2021
US Midwinters

1, 2, 3, 5, 6

Tommy Sitzmann/Luke Woodworth
2021
New Zealand Nationals

1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10

Derek Scott
2021
Monaco Winter Series Act 2

1, 2, 3, 4

Giangiacomo Serena di Lapigio
2021
Zagarino Masters

1, 2

Augie Diaz & Arnie Baltin
2021
Campeonato Del Oeste – Argentina

1, 2, 3, 4, 5

Matias Pereira
2021
Argentinian Nationals

1, 2, 3, 4, 5

Luis Soubie & Diego Lipszyc
2021
Semana Internacional del Yachting – Argentina

1, 2, 3, 4, 5

Ezequiel Despontin
2021
Circuito Atlantico Sur – Argentina

1, 2, 3

M. Alonso
2021
Circuito Atlantico Sur – Argentina

1, 2, 3, 4

Ezequiel Despontin
2021
North Americans

1, 2, 5

Tommy Sitzmann & Luke Woodworth
2017
World Championships

First Place

Marcus Löfgren
2021
Sarasota Winter Series #1

1, 2, 3, 5, 6, 8, 9, 10*

Christopher Alexander
2021
Eaton Cup – Sydney

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

James Mayo
2021
Levin Memorial Regatta

1, 2, 3

Augie Diaz & Arni Baltins
2020
US Nationals

1, 2, 3

Tommy Sitzmann & Luke Woodworth
2020
Bacardi Winter Series #1

1, 2, 3, 4

Michael Illbruck
2020
Bacardi Winter Series #1 – Corinthian Div.

1, 2

Zachary Segal
2020
Bacardi Winter Series #1

1, 3, 4, 5, 6, 7

Laura Grondin
2020
Bacardi Winter Series #1 – Corinthian Div.

1, 2

Megan Ratliff
2020
Bacardi Winter Series #1

1, 2, 3*, 4*, 5

John Morreale
2020
Danish Nationals

1, 2

Sune Hinz
2020
Danish Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Michael Casparij
2020
Danish Nationals

1, 2, 3, 7, 8, 10

Morten Stoy
2020
Hong Kong Nationals

First Place

Tam Nguyen
2020
Danish Nationals

1, 2, 3, 5, 7, 9, 10

Dmitry Samokhin
2020
Danish Nationals

1, 2, 6, 8

Bo Lindegaard
2020
Danish Nationals

1, 2, 5, 6, 7, 8, 9

Theis Palm
2020
Danish Nationals

1*

Christian Mohr
2020
Danish Nationals

1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9

Morten Henriksen
2020
Coupe de France

1, 2, 3, 5, 6, 7*

Jean Breger
2020
Mid-Atlantic Championship

1, 2, 3, 4, 5.

Tommy Sitzmann & Luke Woodworth
2020
European Championship

1, 3, 4, 7, 8

Piet Eckert
2020
Kidibul Cup Cap d’Agde

First Place

Anatole Thomas
2020
Queensland State Championship

1, 2, 3

Bradley Ginnivan & Ray Smith
2020
French Championship – Girls

1, 2, 3

Flavie Foucher & Le Barillec Zoé
2020
French Championship – Overall

1, 3, 4, 5

Declerce Ange & Rossi Timothé
2020
East Coast Championship

1, 2

Jeff Todd
2020
UK Inland Championships

First Place

Graeme Willcox
2020
Barney Lehman Nationals

1, 2, 3, 4

Mateo Vargas & Turner Griggs
2020
Long John Regatta

1, 2, 3, 4, 5

Ched Proctor
2020
Charleston Open

1, 3, 6, 7, 8, 10

John Brown
2020
Fall Invitational – Crescent Sail YC

1, 3

John Brown
2020
World Championship

1, 2*, 4, 5, 6*, 8, 9*

Filippo Pacinotti
2020
RORC 2-H Autumn Series

First Place

Richard Palmer - Jangada
  • #GoBeyond