Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
2017
World Championships

First Place

Marcus Löfgren
2021
Sarasota Winter Series #1

1, 2, 3

Christopher Alexander
2021
Eaton Cup – Sydney

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

James Mayo
2021
Levin Memorial Regatta

1, 2, 3

Augie Diaz & Arni Baltins
2020
US Nationals

1, 2, 3

Tommy Sitzmann & Luke Woodworth
2020
Bacardi Winter Series #1

1, 2, 3, 4

Michael Illbruck
2020
Bacardi Winter Series #1 – Corinthian Div.

1, 2

Zachary Segal
2020
Bacardi Winter Series #1

1, 3, 4, 5, 6, 7

Laura Grondin
2020
Bacardi Winter Series #1 – Corinthian Div.

1, 2

Megan Ratliff
2020
Bacardi Winter Series #1

1, 2, 3*, 4*, 5

John Morreale
2020
Danish Nationals

1, 2

Sune Hinz
2020
Danish Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Michael Casparij
2020
Danish Nationals

1, 2, 3, 7, 8, 10

Morten Stoy
2020
Hong Kong Nationals

First Place

Tam Nguyen
2020
Danish Nationals

1, 2, 3, 5, 7, 9, 10

Dmitry Samokhin
2020
Danish Nationals

1, 2, 6, 8

Bo Lindegaard
2020
Danish Nationals

1, 2, 5, 6, 7, 8, 9

Theis Palm
2020
Danish Nationals

1*

Christian Mohr
2020
Danish Nationals

1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9

Morten Henriksen
2020
Coupe de France

1, 2, 3, 5, 6, 7*

Jean Breger
2020
Mid-Atlantic Championship

1, 2, 3, 4, 5.

Tommy Sitzmann & Luke Woodworth
2020
European Championship

1, 3, 4, 7, 8

Piet Eckert
2020
Kidibul Cup Cap d’Agde

First Place

Anatole Thomas
2020
Queensland State Championship

1, 2, 3

Bradley Ginnivan & Ray Smith
2020
French Championship – Girls

1, 2, 3

Flavie Foucher & Le Barillec Zoé
2020
French Championship – Overall

1, 3, 4, 5

Declerce Ange & Rossi Timothé
2020
East Coast Championship

1, 2

Jeff Todd
2020
UK Inland Championships

First Place

Graeme Willcox
2020
Barney Lehman Nationals

1, 2, 3, 4

Mateo Vargas & Turner Griggs
2020
Long John Regatta

1, 2, 3, 4, 5

Ched Proctor
2020
Charleston Open

1, 3, 6, 7, 8, 10

John Brown
2020
Fall Invitational – Crescent Sail YC

1, 3

John Brown
2020
World Championship

1, 2*, 4, 5, 6*, 8, 9*

Filippo Pacinotti
2020
RORC 2-H Autumn Series

First Place

Richard Palmer - Jangada
2020
Italian National Championship

1, 3, 6, 8, 9, 10

Baier Bob
2020
Rio de Janeiro State Championship

First Place

Selmo Nissenbaum
2020
Changing of Colors Regatta

First Place

Chris Stone
2020
German Nationals

First Place

2020
District 10 Championship

First Place

Paul Abdullah
2020
Spi Ouest – IRC A

1, 2, 4

Louis-Marie Dussère
2020
AYC Fall Series #1

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

John Heaton
2020
AYC Fall Series #1

1, 2, 3, 4

Bill Vickers
2020
AYC Fall Series #1

1, 2, 3, 4

JR Maxwell
2020
AYC Fall Series #1

1, 2*, 3

Bert Carp
2020
International Finn Cup

1, 2, 3, 5, 6, 10

Matteo Lovenitti
2020
CT/RI District Championship

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Bill Bogardus
2020
Wild Oyster, Charleston, SC

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Josh Putnam
2020
Polish Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10

Piotr Tarnacki
2020
Anjou Cup

1, 3, 4, 5

Herald Arnaud
2020
Cannes Royales

1*, 2

Samokhin Dimitry