Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
2020
National Cup Viking

1, 2, 3

Lesaint Clement & Gillot Timothée
2020
Northern German Championship

1, 2, 3, 5, 9, 10

Ferdinand Ziegelmayer
2020
Kieler Woche

1, 3, 5, 6, 10

Manfred König
2020
Kieler Woche

1, 2, 3, 4, 7, 8, 10

Michael Grau
2020
Kieler Woche

1, 2, 3*, 4, 5, 6, 7

Patryk Kosmalski & Tomasz Lewandowski
2020
King of the Poets

1*, 3, , 4*, 5, 6, 7, 10

Vladimir Prosikhin
2020
UK Nationals

1*, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10

Graham Clapp
2020
Chicago Regatta

1, 2, 3*, 4

John Heaton
2020
Portugese Nationals

1, 2, 4, 6

Francisco Uva
2020
European Sailing Series: Portoroz Act 3

1, 2, 3, 4, 5

2020
Italian Sailing Series Malcesine: Act 1

1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9

2020
Italian Championship

1, 2, 3, 4

Alessandro and Federico Caldari
2020
Pacific Coast Championship

First Place

Charlie Buckingham
2020
Kiel Week

1, 2, 3, 5, 6, 7

Nicholas Heiner
2020
Kiel Week

1, 2, 3, 4, 5, 6

Patry Kosmalski & Tomasz Lewandowsk
2020
Italian ORC Championship

First Place

Andrea Rossi
2020
Polish Nationals

3, 4, 10

Marcin Kamiński
2020
4 Nations Cup

2, 3, 7

Emmanuel Dode
2020
Volvo Gdynia Sailing Days

2, 3

Marcin Kaminski
European Championship

1, 2, 5, 7, 8, 9, 10*

Zsombor Berecz
2020
European Championship

1, 2, 3, 4, 6, 8, 9

Mateusz Kusznierewicz
2020
NOOD – Annapolis

1, 2, 3, 4, 5

Will Crump
2020
NOOD – Annapolis

1, 2, 3, 4, 5

John Heaton
2020
NOOD – Annapolis

1, 2, 3

Cedric Lewis / Fredrik Salvesen
2020
NOOD – Annapolis

2, 3

2020
NOOD – Annapolis

1*, 2, 3, 4, 5

Jeffrey Petersen
2020
NOOD – Annapolis

1, 2, 3, 4

Matt Lalumiere
2020
NOOD – Annapolis

1, 2, 3*

Doug & Amy Stryker
2020
NOOD – Annapolis

1, 2, 3, 4, 5

Tyler Moore
2020
NOOD – Annapolis

2, 4, 5

2020
European Championship

1, 2, 3, 4, 6, 8, 9

Mateusz Kusznierewicz
2020
Classic Boat Get Together, Hammondsport, NY

First Place

Eric Anderson
2020
Champagne Regatta, Hammondsport, NY

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

John Newell
2020
Brotz Regatta, Sheboygan

1, 2, 3, 4, 5

Bill Faude
2020
Carson Challenge, Brick NJ

1, 2, 3, 4, 5

Mitch Hnatt
2020
Covid Cup, Charleston

1, 2, 3, 4

Ryan Davidson
2020
Corn Roast Regatta, Milwaukee

1, 2

The Wake Family
2020
Bayview One-Design Regatta

1, 2, 3

Tom Klaban
2020
Finnish National Championship

1, 2, 4, 6, 7

John Winquist
2020
Verve Cup

First Place

Ryan Lashaway
2020
Verve Cup

1, 3, 4, 5

John Heaton
2020
17th District Championship

1, 3, 4, 8, 9

Christian Nehammer & Hans Spitzauer
2020
5th District Championship

First Place

Eric Doyle & Brian Janney
2020
Country Cup

First Place

Santiago Sesto-Cosby
2020
Betina Regatta – Gajeta Class

1, 3, 8

Ante Turcinov Klepac
2020
Polish Nationals

1, 2, 3, 4, 5

Michał Korneszczuk
2020
RSYC Charity Cup

1, 2, 3

Paul Ward
2020
RSYC Charity Cup – IRC 1

1, 2, 3*

Tony and Sally Mack
2020
RSYC Charity Cup – IRC 2

First Place

Simon Perry
2020
RSYC Charity Cup – IRC 3

1, 3