Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
2019
Imperia Winter Cup Regatta

1, 2, 3

Teillet Lucas & Pisseloup Maxim
2019
Australian Nationals

1, 2, 4, 5, 6, 9, 10

Tom Slingsby
2019
Argentine Nationals

First Place

Luis Soubie / Diego Lypzsyz
2019
Davis Island Winter Series #1 – Corinthian

First Place

Peter Firey
2019
Louis Piana Cup – Corinthian

1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9

Peter Vessella
2019
Louis Piana Cup

1, 2, 3, 5, 6, 7, 9, 10

Steve Benjamin
2019
Davis Island Winter Series #1

1, 2, 3, 4, 5

Brian Keane
2019
South Americans

1, 2, 3

Claudia Rossi
2019
Star Sailors League

1, 2

Iain Percy & Ander Ekstrom
2019
District 18 Championhsip

1*

Hector & Hugo Longarella
2019
Argentine Nationals

First Place

Guillerme Parada
2019
South Americans

Second Place

Leandro & Lucas Altolaguirre
2019
Grand Prix – Overall

1, 5, 7, 8

Dmitry Samokhin
2019
French Nationals

1, 2, 3, 5, 8, 10

Michelier Damien
2019
French Cup

1, 2, 4, 5*, 6, 7, 8

Jean Breger
2019
Grand Prix Drag’s Cup

1, 2, 4, 6, 7, 8, 9*, 10

Baseden Stephane
2019
Inland Championships

First Place

Chips Howarth
2019
Finish Nationals

1, 2, 3, 4, 5

Stefan Westerlund
2019
French Nationals

First Place

Emmanuel Dode
2019
2nd Autumn Meeting Trofeo Ezio Torboli

1, 4

Erik Scheidt
2019
Ligue Regatta

1, 2, 4

Gabin Baly
2019
East Coast Championship

1, 2, 3, 4*, 5, 6, 8*, 9, 10*

Fredrik Salvesen
2019
World Championship

1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10

Keith Whittemore
2019
Atlantic Coast Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

George Francisco
2019
Fleet 10 Fall Classic

1, 2, 5

Trevor Roach
2019
Italian Nationals

1, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10

Franco Solerio
2019
Atlantic Coast Championship

1, 3

John MacCausland
2019
World Championship

1, 3

Megan Pascoe
2019
90th Anniversary Regatta

1, 3, 5, 7, 8, 9, 10

Jens Christensen
2019
Buenos Aires Sailing Week – Corinthian

1, 2*

Van Avermaete
2019
Buenos Aires Sailing Week

1, 2, 3*

E. Despontin
2019
Maine State Championship

First Place

Finn Hadlock
2019
District 10 Championship

1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10

Keith Whittemore
2019
World Championship

First Place

Drew Freides/Vince Brun
2019
Inland Championships

1, 2, 6

Martin Penty
2019
Polish Open Nationals

First Place

Michal Korneszczuk
2019
Blue Chip Regatta

1, 3, 4

Eddie Cox
2019
Icebreaker Regatta

1, 2, 5

Skip Dieball
2019
World League – Act 4

2, 3*, 6*, 7, 8, 11, 14, 15

Christian Schwoerer
2019
North Americans

1, 2*, 3, 4, 5

Oivind Lorentzen
2019
World Championship

1*, 2, 3, 4*, 6, 7, 8, 9, 10*

Farkas Litkey
2019
French Open

1, 3, 5

Bent Christian Wilhelmsen
2019
Dutch Nationals

First Place

Nick Heiner
2019
Suisse Nationals

1, 2, 4, 6, 7

Nils Theuninck
2019
Hungarian Nationals

First Place

Zsombor Berecz
2019
Salcombe Week

First Place

Richard Whitworth & Jemima Scroggie
2019
Cleveland (216) Regatta

First Place

Brian Keane
2019
Italian Nationals

First Place

Francesco Bruni
2019
Act 4-Pre-Worlds

1, 4, 6, 7, 8

Andrea Pozzi
2019
US Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Jim Cunningham