Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
2020
World Championship

1, 2*, 4, 5, 6*, 8, 9*

Filippo Pacinotti
2020
RORC 2-H Autumn Series

First Place

Richard Palmer - Jangada
2020
Italian National Championship

1, 3, 6, 8, 9, 10

Baier Bob
2020
Rio de Janeiro State Championship

First Place

Selmo Nissenbaum
2020
Changing of Colors Regatta

First Place

Chris Stone
2020
German Nationals

First Place

2020
District 10 Championship

First Place

Paul Abdullah
2020
Spi Ouest – IRC A

1, 2, 4

Louis-Marie Dussère
2020
AYC Fall Series #1

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

John Heaton
2020
AYC Fall Series #1

1, 2, 3, 4

Bill Vickers
2020
AYC Fall Series #1

1, 2, 3, 4

JR Maxwell
2020
AYC Fall Series #1

1, 2*, 3

Bert Carp
2020
International Finn Cup

1, 2, 3, 5, 6, 10

Matteo Lovenitti
2020
Polish Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10

Piotr Tarnacki
2020
Anjou Cup

1, 3, 4, 5

Herald Arnaud
2020
Cannes Royales

1*, 2

Samokhin Dimitry
2020
Opti Gold

First Place

Chouillou Malou
2020
Ligue Ouest – France

1, 2, 3

Vidor Jules
2020
Spi Ouest – France

1, 2, 3, 5, 6, 7, 9

Hervé Leduc
2020
Austrian Championship

1, 2

Martin Lehner
2020
UK Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

James Howells
2020
Act #2 Malcesine

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10

Mauro Roversi
2020
Swedish Championship

First Place

Tom Löfstedt & Johan Tillander
2020
Open Dutch Championship

1, 2, 3

Jaap Maarse
2020
Open Dutch Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Nicholas Heiner
2020
Open Dutch Championship

1, 2, 3

Dirk Jan Verdoorn
2020
Swiss Championship

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8*, 9

Nils Theunink
2020
Masters

1, 2, 4, 6

Matt Fisher
2020
Cornu Challenge – Mixed

First Place

Marina Lefort & Paco Lepoutre
2020
Cornu Challenge – Women

First Place

Camille Lecointre & Aloise Retornaz
2020
Cornu Challenge – Men

First Place

Luke Patience & Christian Grube
2020
Rrequin Noirmoutier Classic

1, 2, 3

Burban Philippe
2020
Caravelle Atlantic Le Télégramme

First Place

Gildas Gallic
2020
French National Open

1, 2, 3

Ribadeau Dumas Eric
2020
National Cup Viking

1, 2, 3

Lesaint Clement & Gillot Timothée
2020
Northern German Championship

1, 2, 3, 5, 9, 10

Ferdinand Ziegelmayer
2020
Kieler Woche

1, 3, 5, 6, 10

Manfred König
2020
Kieler Woche

1, 2, 3, 4, 7, 8, 10

Michael Grau
2020
Kieler Woche

1, 2, 3*, 4, 5, 6, 7

Patryk Kosmalski & Tomasz Lewandowski
2020
King of the Poets

1*, 3, , 4*, 5, 6, 7, 10

Vladimir Prosikhin
2020
UK Nationals

1*, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10

Graham Clapp
2020
Chicago Regatta

1, 2, 3*, 4

John Heaton
2020
Portugese Nationals

1, 2, 4, 6

Francisco Uva
2020
Italian Championship

1, 2, 3, 4

Alessandro and Federico Caldari
2020
Kiel Week

1, 2, 3, 5, 6, 7

Nicholas Heiner
2020
Kiel Week

1, 2, 3, 4, 5, 6

Patry Kosmalski & Tomasz Lewandowsk
2020
Polish Nationals

3, 4, 10

Marcin Kamiński
2020
4 Nations Cup

2, 3, 7

Emmanuel Dode
2020
Volvo Gdynia Sailing Days

2, 3

Marcin Kaminski
European Championship

1, 2, 5, 7, 8, 9, 10*

Zsombor Berecz