Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
2020
Coupe de France

1, 2, 3, 5, 6, 7*

Jean Breger
2020
Mid-Atlantic Championship

1, 2, 3, 4, 5.

Tommy Sitzmann & Luke Woodworth
2020
European Championship

1, 3, 4, 7, 8

Piet Eckert
2020
Kidibul Cup Cap d’Agde

First Place

Anatole Thomas
2020
Queensland State Championship

1, 2, 3

Bradley Ginnivan & Ray Smith
2020
French Championship – Girls

1, 2, 3

Flavie Foucher & Le Barillec Zoé
2020
French Championship – Overall

1, 3, 4, 5

Declerce Ange & Rossi Timothé
2020
East Coast Championship

1, 2

Jeff Todd
2020
UK Inland Championships

First Place

Graeme Willcox
2020
Barney Lehman Nationals

1, 2, 3, 4

Mateo Vargas & Turner Griggs
2020
Long John Regatta

1, 2, 3, 4, 5

Ched Proctor
2020
Charleston Open

1, 3, 6, 7, 8, 10

John Brown
2020
Fall Invitational – Crescent Sail YC

1, 3

John Brown
2020
World Championship

1, 2*, 4, 5, 6*, 8, 9*

Filippo Pacinotti
2020
RORC 2-H Autumn Series

First Place

Richard Palmer - Jangada
2020
Italian National Championship

1, 3, 6, 8, 9, 10

Baier Bob
2020
Rio de Janeiro State Championship

First Place

Selmo Nissenbaum
2020
Changing of Colors Regatta

First Place

Chris Stone
2020
German Nationals

First Place

2020
District 10 Championship

First Place

Paul Abdullah
2020
Spi Ouest – IRC A

1, 2, 4

Louis-Marie Dussère
2020
AYC Fall Series #1

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

John Heaton
2020
AYC Fall Series #1

1, 2, 3, 4

Bill Vickers
2020
AYC Fall Series #1

1, 2, 3, 4

JR Maxwell
2020
AYC Fall Series #1

1, 2*, 3

Bert Carp
2020
International Finn Cup

1, 2, 3, 5, 6, 10

Matteo Lovenitti
2020
CT/RI District Championship

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Bill Bogardus
2020
Wild Oyster, Charleston, SC

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Josh Putnam
2020
Polish Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10

Piotr Tarnacki
2020
Anjou Cup

1, 3, 4, 5

Herald Arnaud
2020
Cannes Royales

1*, 2

Samokhin Dimitry
2020
Opti Gold

First Place

Chouillou Malou
2020
Ligue Ouest – France

1, 2, 3

Vidor Jules
2020
Spi Ouest – France

1, 2, 3, 5, 6, 7, 9

Hervé Leduc
2020
Austrian Championship

1, 2

Martin Lehner
2020
UK Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

James Howells
2020
Act #2 Malcesine

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10

Mauro Roversi
2020
Bare Bones Regatta, Mansfield OH

First Place

Jack Mueller
2020
Frigid Digit “2-Up” Annapolis, MD

1, 2, 3

Jim Alman
2020
Frigid Digit, Annapolis, MD

1, 2, 3, 4, 5

Ron Buchanon
2020
Clambake Regatta, Southampton, NY

1, 2, 3, 4, 5, 6

John Bauman
2020
White Cap Regatta, Pontiac MI

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Tom Klaban
2020
Swedish Championship

First Place

Tom Löfstedt & Johan Tillander
2020
Open Dutch Championship

1, 2, 3

Jaap Maarse
2020
Open Dutch Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Nicholas Heiner
2020
Open Dutch Championship

1, 2, 3

Dirk Jan Verdoorn
2020
Swiss Championship

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8*, 9

Nils Theunink
2020
Masters

1, 2, 4, 6

Matt Fisher
2020
Cornu Challenge – Mixed

First Place

Marina Lefort & Paco Lepoutre
2020
Cornu Challenge – Women

First Place

Camille Lecointre & Aloise Retornaz