Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
2020
AYC Fall Series #1

1, 2*, 3

Bert Carp
2020
International Finn Cup

1, 2, 3, 5, 6, 10

Matteo Lovenitti
2020
CT/RI District Championship

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Bill Bogardus
2020
Wild Oyster, Charleston, SC

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Josh Putnam
2020
Polish Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10

Piotr Tarnacki
2020
Anjou Cup

1, 3, 4, 5

Herald Arnaud
2020
Cannes Royales

1*, 2

Samokhin Dimitry
2020
Opti Gold

First Place

Chouillou Malou
2020
Ligue Ouest – France

1, 2, 3

Vidor Jules
2020
Spi Ouest – France

1, 2, 3, 5, 6, 7, 9

Hervé Leduc
2020
UK Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

James Howells
2020
Act #2 Malcesine

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10

Mauro Roversi
2020
Bare Bones Regatta, Mansfield OH

First Place

Jack Mueller
2020
Frigid Digit « 2-Up » Annapolis, MD

1, 2, 3

Jim Alman
2020
Frigid Digit, Annapolis, MD

1, 2, 3, 4, 5

Ron Buchanon
2020
Clambake Regatta, Southampton, NY

1, 2, 3, 4, 5, 6

John Bauman
2020
White Cap Regatta, Pontiac MI

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Tom Klaban
2020
Swedish Championship

First Place

Tom Löfstedt & Johan Tillander
2020
Open Dutch Championship

1, 2, 3

Jaap Maarse
2020
Open Dutch Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Nicholas Heiner
2020
Open Dutch Championship

1, 2, 3

Dirk Jan Verdoorn
2020
Swiss Championship

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8*, 9

Nils Theunink
2020
Masters

1, 2, 4, 6

Matt Fisher
2020
Cornu Challenge – Mixed

First Place

Marina Lefort & Paco Lepoutre
2020
Cornu Challenge – Women

First Place

Camille Lecointre & Aloise Retornaz
2020
Cornu Challenge – Men

First Place

Luke Patience & Christian Grube
2020
Rrequin Noirmoutier Classic

1, 2, 3

Burban Philippe
2020
Caravelle Atlantic Le Télégramme

First Place

Gildas Gallic
2020
French National Open

1, 2, 3

Ribadeau Dumas Eric
2020
National Cup Viking

1, 2, 3

Lesaint Clement & Gillot Timothée
2020
Northern German Championship

1, 2, 3, 5, 9, 10

Ferdinand Ziegelmayer
2020
Kieler Woche

1, 3, 5, 6, 10

Manfred König
2020
Kieler Woche

1, 2, 3, 4, 7, 8, 10

Michael Grau
2020
Kieler Woche

1, 2, 3*, 4, 5, 6, 7

Patryk Kosmalski & Tomasz Lewandowski
2020
King of the Poets

1*, 3, , 4*, 5, 6, 7, 10

Vladimir Prosikhin
2020
UK Nationals

1*, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10

Graham Clapp
2020
Chicago Regatta

1, 2, 3*, 4

John Heaton
2020
Portugese Nationals

1, 2, 4, 6

Francisco Uva
2020
Italian Championship

1, 2, 3, 4

Alessandro and Federico Caldari
2020
Kiel Week

1, 2, 3, 5, 6, 7

Nicholas Heiner
2020
Kiel Week

1, 2, 3, 4, 5, 6

Patry Kosmalski & Tomasz Lewandowsk
2020
Polish Nationals

3, 4, 10

Marcin Kamiński
2020
4 Nations Cup

2, 3, 7

Emmanuel Dode
2020
Volvo Gdynia Sailing Days

2, 3

Marcin Kaminski
European Championship

1, 2, 5, 7, 8, 9, 10*

Zsombor Berecz
2020
European Championship

1, 2, 3, 4, 6, 8, 9

Mateusz Kusznierewicz
2020
Classic Boat Get Together, Hammondsport, NY

First Place

Eric Anderson
2020
Champagne Regatta, Hammondsport, NY

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

John Newell
2020
Brotz Regatta, Sheboygan

1, 2, 3, 4, 5

Bill Faude
2020
Carson Challenge, Brick NJ

1, 2, 3, 4, 5

Mitch Hnatt
  • #GoBeyond