Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
2020
Zagarino Masters Regatta

1, 2, 4

Shane Zwingleberg & Pedro Touche
2020
Australian Nationals

1, 2, 3

Rohan Nicol
2020
Tauranga Cup

First Place

Tim Howse
2020
Tanner Cup

First Place

Tim Howse
2019
Gold Cup

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Josh Junior
2019
Worlds

First Place

Tom Slingsby
2019
Bacardi Winter Series #1

1, 2, 3, 5, 6, 7, 9, 10

Michael Goldfarb
2019
Bacardi Winter Series #1

2, 4, 5, 6, 9, 10

2020
Sarasota Winter Series #1

2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10

2019
Sarasota Winter Series #1

1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10

Jackson Benvenutti
2019
Chilean Nationals

1, 2, 3

Pablo Herman
2019
Trofeo Ciutat de Palma

1, 2, 4, 6, 7, 8, 9, 10

Antonio Martino & Joan Catala
2019
Trofeo Ciutat de Palma

First Place

Jaime Ayarza
2019
Imperia Winter Cup Regatta

1, 2, 3

Bergehr David & Mahr Lukas
2019
Imperia Winter Cup Regatta

1, 2, 3

Teillet Lucas & Pisseloup Maxim
2019
Australian Nationals

1, 2, 4, 5, 6, 9, 10

Tom Slingsby
2019
Argentine Nationals

First Place

Luis Soubie / Diego Lypzsyz
2019
Davis Island Winter Series #1 – Corinthian

First Place

Peter Firey
2019
Louis Piana Cup – Corinthian

1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9

Peter Vessella
2019
Louis Piana Cup

1, 2, 3, 5, 6, 7, 9, 10

Steve Benjamin
2019
Davis Island Winter Series #1

1, 2, 3, 4, 5

Brian Keane
2019
Star Sailors League

1, 2

Iain Percy & Ander Ekstrom
2019
District 18 Championhsip

1*

Hector & Hugo Longarella
2019
Argentine Nationals

First Place

Guillerme Parada
2019
South Americans

Second Place

Leandro & Lucas Altolaguirre
2019
Grand Prix – Overall

1, 5, 7, 8

Dmitry Samokhin
2019
French Nationals

1, 2, 3, 5, 8, 10

Michelier Damien
2019
French Cup

1, 2, 4, 5*, 6, 7, 8

Jean Breger
2019
Grand Prix Drag’s Cup

1, 2, 4, 6, 7, 8, 9*, 10

Baseden Stephane
2019
Finish Nationals

1, 2, 3, 4, 5

Stefan Westerlund
2019
French Nationals

First Place

Emmanuel Dode
2019
2nd Autumn Meeting Trofeo Ezio Torboli

1, 4

Erik Scheidt
2019
Ligue Regatta

1, 2, 4

Gabin Baly
2019
East Coast Championship

1, 2, 3, 4*, 5, 6, 8*, 9, 10*

Fredrik Salvesen
2019
World Championship

1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10

Keith Whittemore
2019
Atlantic Coast Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

George Francisco
2019
Fleet 10 Fall Classic

1, 2, 5

Trevor Roach
2019
Italian Nationals

1, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10

Franco Solerio
2019
Atlantic Coast Championship

1, 3

John MacCausland
2019
90th Anniversary Regatta

1, 3, 5, 7, 8, 9, 10

Jens Christensen
2019
Buenos Aires Sailing Week – Corinthian

1, 2*

Van Avermaete
2019
Buenos Aires Sailing Week

1, 2, 3*

E. Despontin
2019
District 10 Championship

1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10

Keith Whittemore
2019
World Championship

First Place

Drew Freides/Vince Brun
2019
Polish Open Nationals

First Place

Michal Korneszczuk
2019
Blue Chip Regatta

1, 3, 4

Eddie Cox
2019
Icebreaker Regatta

1, 2, 5

Skip Dieball
2019
North Americans

1, 2*, 3, 4, 5

Oivind Lorentzen
2019
World Championship

1*, 2, 3, 4*, 6, 7, 8, 9, 10*

Farkas Litkey
2019
Dutch Nationals

First Place

Nick Heiner