Year
Class
Event
North Positions
Top Finisher
Swiss Nationals

1, 2, 5, 6, 8, 9

Nils Theuninck
World Championship

2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10

Wild Oyster Regatta

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10

Steve Davis
Bermuda Nationals

First Place

Peter Bromby
Mendonza Grand Prix

1, 2, 3

Matias Pereira
Pre-Worlds / QLD State Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Tom King
Fall Championship

1, 2, 3, 4, 6

Brian Porter
North Americans – Corinthian

First Place

John Greifzu, Jr.
North Americans

2, 3

Worlds – Corinthian Division

First Place

Alexander Mikhaylik
World Championship

1, 2, 4

Drew Freides
World Championship

1, 2, 3, 4

Stefan Heidenreich
2018
French Youth Championship – Women

1, 2*, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Valentine Marie Mas & Elise Dubillot
2018
French Youth Championship – Men

1*, 2, 3, 4, 5*, 6, 7, 9, 10

Paul Cousin & Pierre Williot
2018
French Nationals

2, 4, 7, 8, 9*

2018
Junior World Championship – Men

1, 4, 6, 7, 8, 9, 10

Hippolyte Machetti & Sidoine Dantès
2018
Junior World Championship – Women

1*, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10

Benedetta Di Salle & Alessandra Dubbini
2018
Sciez Classic Dinghy Cup

1, 2, 7, 8, 10

Remy Arnaud
2018
Douarnenez Summer Cup

1, 2, 3, 6, 7

Remy Arnaud
Buenos Aires Sailing Week

First Place

Matias Pereira
ILYA Invitational Championship

1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Bill Colburn
2018
Hayling Island Open

1, 3, 5, 6, 7, 8

Pete Mitchell
2018
Southern Area Championship

1, 3

Thomas Gillard
2018
Zomerwedstrijden Sneek

1, 4, 6

H. Amsterdam
2018
Nieuw Loosdrecht Weekend

1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

T. Allart
2018
Kiel Week

First Place

Felix Kaiser & Jonas Royla
2018
Kiel Week

1, 2, 8, 9, 10

Bjorn Beilken
2018
Swiss/Italian Open

1, 2, 4, 5, 6, 10

Jurg Menzi
2018
Kiel Week – WOMEN

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Silvia Mas & Patricia Cantero
2018
Kiel Week – MEN

1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Matthew Belcher & Will Ryan
2018
Kiel Week

First Place

Mike Ingham
2018
Kiel Week

First Place

Jan Kurfeld
2018
French Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Gery Trentesaux
2018
La Baule Derby

1, 2*, 3*, 4, 5, 6, 7, 8, 10

Jean Breger
Masters Championship

1, 2, 4, 5

Vince Driessen
2018
Austrian National Championship

First Place

Hubert Merkelbach
2018
European Championship

1, 3, 5, 7, 9

Alberto Rossi
2018
Sopot Catamaran Cup

First Place

Michał Korneszczuk
2018
District Championship

1, 2

T. Lofstedt
2018
World Cup Marseille – Women

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10

Hannah Mills
2018
Holland Weekend Loosdrecht

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

P. Hoogendam & F. Romkes
2018
European Championship

2, 3, 7, 8, 9

2018
Master National Championship

First Place

Martin Honnor & Abigail Honnor
2018
World Cup – Marseille

1, 2*, 3*

Jorge Zarif
2018
Hayling Island Open Meeting

First Place

Pete Mitchell
2018
Golden Dolphin Regatta

1, 2, 3

Tom Gillard
2018
World Championship

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10

Andrea Racchelli
2018
Internationals

1, 2, 3, 4

Hayden Percy
2018
Southern Area Championship

1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10

Jeremy Thorp
2018
Canadian Nationals

1, 2, 3, 4, 5, 6

Kevin Doyle